Пн-Нд 9:30-20:00

У кошику порожньо!

Весільний рушник.  Весільні образи.

Весільний рушник. Весільні образи.

14.12.2017

Весілля – особливий, надзвичайний день. До цієї урочистої події довго й ретельно готуються. І звісно, хочеться, аби свято запам’яталося і молодятам, і гостям.

В останні роки стали популярними тематичні весілля.Лісове, морське, в стилі бохо– якої тільки екзотики не пропонують весільні агентства. Але є тематика, яка незмінно користується популярністю. Мова йде про весілля в українському стилі. Як би не змінювалися модні віяння – народні традиції завжди залишаються актуальними.

Сучасне українське весілля може бути стилізованим святом або автентичним, з дотриманням обрядів.  Молоді обирають варіант на свій розсуд. Проте є обов’язкові атрибути, які будуть присутні в будь-якому разі, адже вони мають глибоке символічне значення.

Вбрання

До таких атрибутів відноситься вбрання – вишита сорочка, плаття-вишиванка, вінок нареченої, різноманітні аксесуари, букет. Одяг може точно відтворювати старовинні фасони – бути таким, як одягали 100 чи навіть і 200 років тому. А може бути осучасненим: коли поєднується нове зі старовинним.

Головна увага на весіллі, звичайно, приділяється нареченій. Може здатися, що відтворити традиційне брання молодої дуже складно, адже воно включає багато аксесуарів і деталей. Але це простіше, ніж здається. Класичною весільноює сукняз пишними, трохи спущеними рукавами та широким поясом. Колись на весільній сукні обов’язково мала бути вишивка червоного кольору. Наші предки вірили, що червоний оберігає від злих очей.

Ошатна вишиванка – акцент в образі молодого. Зазвичай до неї хлопець одягає легкі лляні чивишукані штани чорного кольору.

Роблять образ довершеним різноманітні аксесуари.Наречена одягає разки червоного намиста, стилізовані сережки,стрічки, вінок, куди вплетені маки, різні польові квіти та гілочки калини.

Зазвичай, окрім молодят, стилізоване вбрання одягають ще й свідки. А останнім часом дедалі частіше і гості приходять вбрані в український традиційний одяг. А ще гарно, коли музики і тамада також у вишиванках.

Якщо весілля гуляють два дні, то молоді можуть першого дня одягти звичне європейське весільне вбрання, а на другий день бути в традиційному українському одязі.

Декор

Колорит чудово передає декорування залу, де відбувається весілля. Не тільки інтер’єр ресторану, а й посуд, флористика, страви на столі стилізовані в українських традиціях. Усі ці деталі, поєднуючись, створюють неповторну атмосферу свята.

Весільний рушник

Одним із найголовніших атрибутів весілля в українському стилі є рушник. Це символ сімейного щастя, добробуту, кохання. Колись вважалося, що кожна дівчина має вишивати свій весільний рушник особисто, нікому не показуючи, допоки робота не буде завершена. Зараз рушники можна придбати, але серед вишивальниць прийнято вишивати цей важливий атрибут з добрими думками і помислами.

На весільному рушнику зображають «дерево життя», рослини (виноград, калину, дуб, мак, калину), а також птахів – голубів, ластівок. Кожен рушник – унікальний і несе особливу енергетику.

Весілля в українському стилі – це незабутньо. Зробіть ваше свято яскравим!